KS OKOŃ SAPOWICE

27.08.2003

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Klub Sportowy Okoń Sapowice powstał 27 sierpnia 2003 roku. Klub ma siedzibę w Sapowicach przy ulicy Bukowskiej 81.Po raz pierwszy drużyna z Sapowic zadebiutowała w sezonie 2003/2004 w klasie B, grupa Poznań III. Owe zawody zakończyła na 7 miejscu.Sezony od 2004/2005 do 2006/2007 Okoń grał pod nazwą LZS II Wronczyn i niestety nie był to miły okres dla piłkarzy.Klub ponownie zaczął grać pod swoją nazwą od sezonu 2007/2008 i zajął 8 miejsce na koniec rozgrywek. Po wzmocnieniach z rozpadającego się klubu Lipna II Stęszew oraz współpracy z nowym trenerem Klub Sportowy Okoń Sapowice chce walczyć o wysoką pozycję w tabeli w każdym sezonie ligowym. W sezonie 2010/2011 na ławce trenerskiej ponownie nastąpiła zmiana. Dotychczasowy trener Kazimierz Olenderek (Skra Wielkopolska) został zastąpiony młodym trenerem Marcinem Jóźwiakiem. Pod jego wodzą klub uplasował się na koniec sezonu na miejscu 5 z dorobkiem 41 punktów. Był to najlepszy wynik w historii klubu. W następnym sezonie aspiracją zawodników, działaczy, piłkarzy jak i trenera jest awans doklasy A. Od września 2013r. funkcję trenera w Okoniu przejął Błażej Krupa. Okoń w sezonie 2013/2014 przeżył rewolucję przybyło wielu młodych zawodników.Zespół po niezbyt zadowalającym 10 miejscu po pierwszej rundzie sezonu nawiązał kontakt z nowym trenerem z dużym doświadczeniem. Henryk Gomuła prowadzący niegdyś drużynę w Jeziorkach tzn. Lipno II Stęszew. Od kwietnia 2014r. przejmuję funkcję trenera , natomiast Błażej Krupa pozostaję jego asystentem.

Lata 2014-2016 wyglądają fatalnie w wykonaniu Okonia, można powiedzieć, że drużyna otrzymuje łatkę tzw. "chłopca do bicia" , notuje niechlubne rekordy w straconych bramkach i przegranych spotkaniach. Trenerami w tym okresie są Henryk Gomuła i Hubert Wachowiak.

Przełom następuje w roku 2016, gdy do klubu trafia kilku nowych zawodników w większości z Jeziorek, powracają "nowi-starzy" zawodnicy oraz trener Kazimierz Olenderek. W ciągu jednego sezonu z drużyny która potrafiła stracić 130 bramek w sezonie i zdobyć tylko 8 punktów, Okoń zdobywa tych punktów 32 i kończy sezon na wysokim 7 miejscu ucierając nosa wielu zespołom szczególnie na początku sezonu.

Pod koniec 2017 roku z drużyną żegna się Kazimierz Olenderek. Od tego momentu trenerem pierwszej drużyny zostaje Błażej Krupa.

Końcówka sezonu 2017/18 była słaba w wykonaniu Okonia, brak wyników oraz bardzo słaba frekwencja na treningach i meczach sprawiła, że nad klubem wisiało widmo rozpadu.

W lipcu 2018 Z powodu braków kadrowych zostaje podjęta decyzja o rozwiązaniu drużyny seniorów i powstaniu drużyny juniorów.

Sierpień 2018 na dwa tygodnie przed startem ligi do klubu przechodzi 6 nowych/ młodych zawodników i drużyna seniorów przystępuje do sezonu.

Jesień kończymy na 12 miejscu, słabo , ale patrząc, że mieliśmy tylko 2 tygodnie przygotowań przed ligą oraz przyszło kilku nowych zawodników wierzymy, że dopiero na wiosnę 2019 pokażemy na co nas tak na prawdę stać!